Hemsidan senast uppdaterad: 2017-05-18

21 OKTOBER-21 DECEMBER 2007
ROGER MOORE UNICEF AUKTION

Av: FSWL team
Publicerad:
2007-10-21
Ett porträtt av Sir Roger Moore, skådespelare och UNICEF ambassadör, säljs genom en aktion. Originalet och åtta numrerade litografier, alla signerade av Sir Roger och konstnären Cathia Hamel, säljs genom en online auktion till förmån för UNICEF.
www.jamesbond007.se/unicef.asp
#auktioner

All information, text och grafik (om inte annat anges) på denna webbplats är skyddad enligt lagen om upphovsrätt. Kontakta oss för att använda någonting.

Denna webbplats stöds inte på något sätt av Eon Productions Ltd, Danjaq, LLC, Metro-Goldwyn-Mayer, Sony Pictures, United Artists, Ian Fleming Publications Ltd eller någon annan av de som innehar rättigheter för James Bond. Den drivs helt oberoende av dem på fritidsbasis och utan vinstintresse.

Bilder från James Bond filmerna © 1962 - 2015 Danjaq LLC, MGM Inc., Sony Pictures, United Artists Cooperation, Columbia Pictures Industries, Inc.

Omslagsbilder till James Bond böckerna © 1953 - 2017 Ian Fleming Publications Ltd. och Glidrose Productions Ltd.

Ansvarig utgivare: Anders Frejdh